Laagrid

Laagrid

Võrtsjärve kalanduslaagrid 2020

Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskus on tosin aastat korraldanud populaarset kalandusteemalist laagrit noortele. Tegemist on kalastusalase õppelaagriga ja igapäevaselt sellega tegeletaksegi - spetsialistide käe all õpitakse kalapüüki lihtkäsiõnge, spinningu ja põhjaõngega. Püütud kalad puhastatakse ja grillitakse laste poolt ning ükski kala pole jäänud veel söömata, laagris õpivad lapsed isegi kala sööma. Veel õpitakse kalaliike määrama ja saadakse rohkem teada nende bioloogiast. Lisaks tavaline laagrielu - ujumine, mängud, laevaga järvel sõit jm.

Laager kestab 5 päeva, pühapäevast neljapäevani. Majutus ja toitlustus Võrtsjärve-äärses majutusasutuses. Esimene vahetus kestab 19.-23. juulil, teine 26. juulil - 30. juuli, kolmas 2.-6. augustil, neljas 9.-13. augustil. Kolmas vahetus on mõeldud noortele vanuses 14-17 aastat, ülejäänud noortele vanuses 10-13 aastat. Igas vahetuses on 20 noort. Nooremaid kui 10-aastaseid me kahjuks laagrisse võtta ei saa.

Kui soovid oma last kalanduslaagrisse registreerida, siis palun täida vastav vorm lingilt: https://bit.ly/kalanduslaager_regamine

Laagritasu on 144€ osaleja kohta, mis katab noore toitlustuse ja majutuse kulud. Osalustasude kohta väljastatakse Eesti Maaülikooli poolt arve juulikuus registreerimisinfos esitatud andmete alusel. Tasumine toimub ühes osas ja kogusummas. Arve tasumise tähtajaks on 2 nädalat. Laagrikoha maksumust ei arvestata koolituskuludena tulude deklareerimisel.

Täpse päevakava, laagri juhendajate ja muu asjakohase info, näiteks mida laagris vaja läheb, saadame osalejatele juulikuus.

Laagri korraldamist on varasemalt tunnustatud Keskkkonnakäpaga „Õnnelik õppija“ ja „Rahva lemmik“ kategoorias. Laagri läbiviimist toetab  SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


EMÜ Võrtsjärve õppekeskus
Limnoloogia tee 1, Vehendi küla, Elva vald, Tartumaa, 61117 | e-post: heli-anneli.villako@emu.ee | Tel: (+372) 56 566 926