Võrtsjärve õppekeskus

Võta meiega ühendust:

e-post: heli-anneli.villako@emu.ee

Tel: (+372) 56 566 926

Aadress:

Limnoloogia tee 1, Vehendi küla, Elva vald, Tartumaa, 61117

Lõuna-Eesti Turismiklastri / Visit Tartu poolt välja antud märgisega “Siin on COVID-19 turvaline” kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

With the COVID-19 safety label, trusted to us by Visit South Estonia / Visit Tartu we confirm that we follow the requirements and instructions of the Government and the Health Board of Estonia established for our field of activity, we keep up to date with the information and help visitors to comply with the virus prevention rules on site.

Kontrollitud avalikus ruumis toimuvates tegevustes peavad COVID tõendi vaktsineerituse või  läbipõdemise kohta esitama kõik inimesed alates 18. eluaastast. Tõendi peavad esitama ka 12-17-aastased (alates 15.11.2021 noored, kes jäävad vanusevahemikku 12 aastat ja kolm kuud kuni 17), kes võivad lisaks vaktsineerituse või läbipõdemise tõendamisele esitada ka testitõendi. COVID tõend kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.

Kui inimesele on vaktsineerimine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, tuleb osalemiseks esitada vastav arstitõend.

Maskide kandmine on muuseumis kohustuslik alates 12. eluaastast, käte desinfitseerimisvahendid on olemas. Kehtima jääb nõue – haigena palun mitte tulla!

Järvemuuseum on liitunud märgisega "Siin on turvaline". Mõnusat muuseumikülastust! Hoiame üksteist. Kohtumiseni! 🙂

 

Asume Võrtsjärve idakaldal Limnoloogiakeskuse vahetus naabruses Tartumaal Elva vallas.

Järvemuuseumi lahtiolekuaegu ja piletiinfot VAATA SIIT.

Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskus on välja kasvanud Limnoloogiakeskusest. Kolikambrina seisnud Limnoloogiakeskuse endised akvaariumiruumid renoveeriti ja sisustati Võrtsjärve Sihtasutuse eestvedamisel ning nende projektide toel aastatel 2002–2006 järvemuuseumiks. Tulemus sai nii hea, et tollane Eesti Maaülikooli rektor, Alar Karis, moodustas oma käskkirjaga 25. oktoobril 2006 uue struktuuriüksuse, Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskuse. 

Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel 2010–2014 hoone renoveeriti ja laiendati – saime endale 2. korruse avara õppeklassi ja ekspositsiooniruumidega. Renoveeriti vanad ja soetati uusi akvaariume, saime juurde põnevaid õppevahendeid ning järvele pääsuks parve.

EMÜ Võrtsjärve õppekeskuse missioon on üldise keskkonnateadlikkuse tõstmine ja keskkonnahoidliku, säästva eluviisi kinnistamine Eesti inimeste väärtushinnangutes.

 

Amazonase kalad meie akvaariumis: punasaba-sägad ja paabusaba-rai.

 

Meie eesmärgid:

  • võimaluste pakkumine täiendava ning süvendatud loodus- ja keskkonnaalase hariduse omandamiseks ning huvi äratamine teaduse vastu
  • ökoloogilise mõtteviisi ning säästva arengu vajadusest johtuvate loodushoidlike väärtushinnangute ja heade tavade kujundamine

Võrtsjärve õppekeskuse külastajatele avatud osa on järvemuuseum. Klassikaliste stendides seisvate muuseumiobjektide asemel on meie põhitegijad täiesti elus Eestis elavad mageveekalad. Siseruumides eksponeerime erinevaid liike 23 akvaariumis, lisaks on soojal ajal kalade käsutuses mahukas välibassein.

Viime läbi erinevaid loodusõppeprogramme ja täiendkoolitusi õpilastele ja täiskasvanutele.