Prindi see leht

Tervisealane hädaolukord

Tervisealane hädaolukord

Eesti Vabariigis kehtib alates 18. maist tervisealane hädaolukord. Alates 12. juunist 2020 on siiski lubatud noortelaagrid ja –malevad. Korraldaja peab tagama, et järgitakse a) kuni 300 inimese piirangut; b) rühmapiirangut kuni 20 inimest; c) desinfitseerimis- ja hügieeninõuete täitmist vastavalt Terviseameti juhistele. Kui oleme sunnitud laagrivahetused tulenevalt Eesti Vabariigi valitsuse juhistest (viirus hakkab uuesti levima) ära jätma, siis tagastame laagrikoha eest tasutud maksumuse.

Haigusnähtudega noori laagrisse vastu ei võta, laagrisse saabudes tuleb lapsevanemal allkirjastada tervisedeklaratsioon, millega kinnitatakse, et noor ei ole viimase 14 päeva jooksul puutunud kokku Covid-19 positiivse inimesega. Ühes laagrivahetuses on koos maksimaalselt 20 noort ja 3 kasvatajat.

Laagrisse saabumise kogunemine toimub Järvemuuseumi ees oleval õuealal.  Peale sissejuhatust, suunduvad lapsevanemad Järvemuuseumisse tutvustavale programmile, lapsed jäävad samal ajal õue kasvatajatega tutvumismänge läbi viima.

Laagritegevused toimuvad vabas õhus.